سیم کرم نیکل

سیم کرم نیکل چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سیم کرم نیکل یک نمونه سیم فلزی می باشد که از آن برای مصارف صنعتی مختلف استفاده می گردد. از مهمترین موارد استفاده از سیم کروم نیکل، ساخت انواع المنت ها و هیترهای گرمایشی می باشد که معمولا به همین واسطه شناخته می شود.

سیم المنت چیست؟

المنت یک رشته سیم نیمه هادی همراه با مقاومت می باشد که خاصیت داغ شوندگی و تحمل جریان الکتریکی بالا را دارد. سیم المنت از کروم نیکل در انواع و اقسام ( مقطع گرد و تخت ) با مقاومت در اهم های مختلف ساخته می شود . المنت ترکیبی از کروم و نیکل می باشد.

المنت تسمه ای چیست و چه کاربردهایی دارد؟

یکی از پرکاربردترین المنت ها در صنعت ذوب، المنت تسمه ای است. به دلیل شکل این المنت ها که مشابه تسمه است، این نام برایشان انتخاب شده است. المنت های تسمه ای در مدل های مختلف با عرض 2 تا 5 میلی متر و همچنین در جنس های مختلف در بازار موجود هستند.

المنت کوره

معرفی المنت کوره و انواع آن

المنت به قطعه سیمی گفته می شود که به شکل مارپیچی و صاف ساخته می شود. این امر باعث انتقال حرارت و گرما می‌شود. المنت کوره‌ای یک نوع از همین المنت ها است که باعث می‌شود، انرژی الکتریکی به گرما تبدیل گردد. در صنایع متنوعی المنت کوره ای استفاده می‌ شود.

المنت فشنگی

المنت فشنگی و کارتریجی و کاربردهای آن

به المنت فشنگی، المنت کارتریجی نیز می گویند که یکی از پرکاربردترین المنت ها در بازار است. المنت فشنگی به شکل لوله بوده و عموما برای گرم کردن قطعات فلزی از داخل، استفاده می گردد.

تولید مواد نسوز در اصفهان

مواد نسوز که به آن «دیرگداز» هم می گویند، یک ماده معدنی غیرفلزی با خواص شیمیایی و فیزیکی است که در برابر حرارت مقاوم می باشد. ماده نسوز از خاک نسوز شکل می گیرد.